Registreeritud kasutajale püsiv soodustus -5%

Tasuta transport ostudele alates 100€

Osta kohe, maksa hiljem. 0% intress, 0 lepingutasu

5 soovitust üleminekuks barefoot jalanõudele

Kõik algab meie jalgadest. Aidates meil esimest korda maaga kontakti saada, muutuvad meie jalad meie ustavateks kaaslasteks. Seetõttu ongi see jutt paljajalu käimise eelistest. Paljajalujalatsid on disainitud viisil, mis võimaldab meie jalgadel kasvada loomulikult ilma väliste mõjutusteta. Enamik tavajalanõusid on kas liiga kitsad või liigse pehmendusega. See põhjustab sageli valu jalgades, tekitab haavandeid ja võib isegi kahjustada liigeseid. Kui olete neid hädasid kogenud, siis võiksite üle minna paljajalujalatsite kandmisele. Esimest korda kandma hakates paljajalujalatseid, ei soovitata neid koheselt terveks päevaks jalga jätta. Üleminek peaks toimuma järk-järgult.
Paljajalujalatsite kuju jäljendab suurepäraselt jalgade loomulikku kuju. Koos õhukese “zero-drop” tallaga võimaldab see jalgadel kõndides painduda, venida ja survet õigesti jaotada. Kõik paljajalujalatsite eelised lastele kehtivad ka täiskasvanute kohta: jalanõud kujundavad meie jalgu. Seega, kui kaalute üleminekut paljajalujalatsitele, siis siin on mõned kasulikud näpunäited:

1. Ära kiirusta! 
Pole midagi lõõgastavamat, kui paljajalu käimine. Kui aga alles alustate sellega, ei pruugi see olla nii meeldiv, nagu oodatud. Miks nii? Sest oleme harjunud käima polsterdatud kingades. Üleminek peab toimuma ohutult ja aeglaselt.
Üks võimalus oleks osta järjest madalama kannakõrgendusega jalanõud, kuni jõuate “zero-drop” tallani. Kui aga ei soovi raha kulutada kolmele või isegi neljale jalatsipaarile, siis võite ka kohe alustada zero-drop tallaga. Siiski pole soovitatav paljajalujalatseid kanda koheselt terve päeva jooksul, vaid teha seda järk-järgult.
2. Ole valmis käima paljajalu
Uue tundega harjumiseks pange oma tavajalanõud kõrvale ja käige täiesti paljajalu iga päev vähemalt 10 minutit. Nii kaua, kuni teil on piisavalt mugav paljajalujalanõudega kohaneda. Kuna need tunduvad jalas kui teine nahk, siis ei tohiks see ju liiga raske olla? Sa võid kõndida paljajalu oma kodus või rannas, mõlemad variandid sobivad.
Kas teadsite, et igas jalatallas on üle 200 000 närvilõpme? Need annavad meile elutähtsat sensoorset tagasisidet, hoides meie vaimu ja keha alati jalgadega ühenduses.
Ohutuse tõttu ei soovite me paljajalu kõndida kõvadel pindadel, nagu terav kruus või betoon. Käib kõva vaidlus selle üle, kuidas meie jalad kõvade pindadega kohanevad, kuid vajame siiski minimaalset katet, et kaitsta jalgu teravate esemete, parasiitide, libeduse ja võimalike põletuste eest.
3. Proovi mõnda harjutust
Nagu juba mainitud, on keeruline koheselt paljajalujalatsitele üle minna. Kuid see on nagu iga teisegi treeninguga- kuigi su jalad ja lihased võivad esialgu valusad ja haiged olla, muutuvad nad lõpuks tugevaks. Niisiis, võite teha jalgadele harjutusi. Jah, ka meie varbad vajavad trenni! Sirutamine ja venitamine on üleminekul paljajalujalatsitele ülioluline. Selleks, et aidata lihastel lõdvestuda peale esimest paljajalu käimist, võiks teha esialgu harjutusi 30 minutit päevas. Internetis leiab hulgaliselt õpetusi, kuidas seda teha, üks näide asub SIIN
4. Veenduge, et kannate õiget suurust!
Kõik jalad on erinevad ja kõik kingad ei sobi ühtemoodi. Paljajalujalatsite ostmisel mõõtke kindlasti oma jala pikkus ja laius. Rusikareegel on, et mida rohkem on ruumi varvastel, seda parem on üldine kehakaalu jaotus ja kehahoiak. Suur varvas mängib kõndimisel suurt rolli. See toetab kogu keha, stabiliseerib võlvi ja tagab tasakaalu. Niisiis, kui te ei suru oma varbaid kitsaste kingade sisse, tänavad nad teid soojalt 🙂 Samuti on tavapärane, et kui jalad võtavad tagasi oma loomuliku kuju, muutuvad nad veidi laiemaks. Lõpuks on nad sellised, nagu peavadki olema!
5. Ole kannatlik!
Kui palju kulub paljajalujalatsitele üleminekuks? Kuigi me tahaks, ei käi kohanemine siiski üleöö. Kuigi see on igaühe jaoks erinev teekond, on tähtis, et teeksite seda järk-järgult. Kõige olulisem on tunda end mugavalt ja jälgida oma keha reaktsiooni. Seega, kui esialgu on liiga valus, siis laske oma kehal puhata ja tehke paus. Põhitõdede juurde naasmine nõuab natuke aega, kuid järjepidevus on võtmetähtsusega. Meie jalad on hämmastavalt kohanemisvõimelised ja muutuvad tugevamaks, kui me nende eest korralikult hoolitseme.
5. Tee vahetus! 
Me tõesti usume, et paljajalujalatsid muudavad midagi! Zero-drop, lai varbaosa, painduv tald ja kerged materjalid töötavad kõik koos ühise eesmärgi nimel: tugevad jalad ja terve kõnnak.
Alates esimestest sammudest veedame suurema osa oma elust jalanõusid kandes. Niisiis, miks peaksime oma jalgu piinama ebamugavate jalatsitega?
Aitame teil üle minna tervislikele jalanõudele! Kõik taandub lõpuks sellele, et leida kõige paremini sobiv jalats. Kiiret pole!
Tõlgitud: Tikkishoes.com